شرکت تدبیر انرژی امید

شرکت تدبیر انرژی امید
دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی

دوره کامل آموزش پمپ های API610 (پمپ های فرآیندی) - بخش نوزده


روانکاری (Lubrication)

بر اساس استاندارد API 610 11th Ed.  یاتاقان ها و محفظه یاتااقان ها می بایست برای رونکاری با روغن های معدنی طراحی گردند.

در صورتی که متقاضی درخواست نماید، سازنده می بایست  بر روی محفظه یاتاقان ملاحظات لازم برای روانکاری به روش های Pure oil-mist یا Purge oil-mist پیش بینی های لازم را در نظر بگیرد.

در روش روانکاری با Oil-mist روغن در یک سیستم مرکزی به صورت گرد درآمده و مخلوط هوا و روغن با فشار از طریق لوله کشی به محفظه یاتاقان وارد می گردد. در صورتی که روغن درون محفظه یاتاقان جمع گردد به این روش Purge oil-mist گفته شده و در صورتی که روغنی داخل محفظه یاتاقان جمع نگردد به آن Pure oil-mist گفته می شود. نمونه هایی از این روش ها در شکل های زیر نمایش داده شده است.در صورتی که مشتری درخواست نماید که یاتاقان های غلتشی با گیریس روانکاری گردند، شرایط زیر می بایست لحاظ گردد:

الف) عمر مفید گیریس (بازه ای زمانی تعویض) می بایست بر اساس روش های توصیه شده سازنده یاتاقان ها و یا روش جایگزینی که خریدار تعیین می کند تخمین زده شود.

ب) درصورتی که طول عمر تخمین زده شده برای گیریس کمتر از 2000 ساعت باشد استفاده از گیریس مجاز نمی باشد.

ج) در صورتی که طول عمر گیریس مابین 2000 تا 25000 ساعت باشد تمهیدات لازم برای اضافه کردن گیریس در حین کارکرد یاتاقان در نظر گرفته شده و روش مناسبی برای تخلیه گیریس اضافی در نظر گرفته شود. سازنده می بایست بازه های لازم برای اضافه کردن گیریس را مشخص نماید.

د) در صورتی که عمر گیریس از 25000 ساعت بیشنر باشد از Grease nipple و یا سیستم دیگر اضافه کردن گیریس نباید استفاده گردد.

نظرات (۱)

اگر ممکن هست در مورد سیستم های روانکاری تحت فشار نیز مطلب بگذارید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی